চনু সুদ ৰাছিয়া বিশেষ অলিম্পিকৰ বাবে ভাৰতৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে নিযুক্ত

চনু সুদ ৰাছিয়া বিশেষ অলিম্পিকৰ বাবে ভাৰতৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে নিযুক্ত

August 3, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। বিগত বছৰৰ পৰা সংবাদ মাধ্যমৰ শিৰােনাম দখল কৰি আহিছে বলিউড অভিনেতা চনু সুদে।

ক’ভিড মহামাৰীৰ সময়ত দৰিদ্ৰ লোকসকলক সহায় কৰাৰ বাবে তেওঁ সকলোৰে প্ৰিয় তথা ধন্যবাদৰ পাত্ৰ হৈ পৰে।

তেওঁৰ সেই কাৰ্যৰ দ্বাৰা বিশ্বত পৰিচিত হৈ পৰিছিল। এইবাৰ পুনৰ অভিনেতাজনে বিশেষ অলিম্পিক ভাৰতৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰি বাতৰিৰ শিৰোনাম দখল কৰিছে।

অলপতে এক ভাৰ্চুৱেল অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰি চনুৱে ৫০০ ৰো অধিক খেলুৱৈ, প্ৰশিক্ষক, পৰিয়াল, বিষয়া আৰু স্বেচ্ছাসেৱকক তেওঁলোকৰ ক্ৰীড়া সাফল্যৰ প্ৰশংসা কৰে।

সেই অনুষ্ঠানত তেওঁ বিশেষ খেলুৱৈসকলৰ সৈতে তেওঁলোকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দি বাৰ্তালাপ কৰে।

অনুষ্ঠানত তেওঁক বিশেষ অলিম্পিক এছিয়া প্ৰশান্ত মহাসাগৰীয় অঞ্চলৰ এক উদ্যোগ #WalkForInclusion সৈতে পৰিচয় কৰাই দিয়া হয়। য’ত খেলুৱৈসকলে প্ৰদৰ্শন কৰে। আৰু বিশেষ অলিম্পিক কাৰ্যসূচীত তেওঁৰ অন্তৰ্ভুক্তি চিহ্নিত কৰে।

ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে তেওঁৰ ভূমিকা সন্দৰ্ভত বক্তব্য ৰাখি চনুৱে কয়, “আজিৰ দিনটো মোৰ বাবে এক বিশেষ দিন। বিশেষ অলিম্পিক ভাৰতৰ সৈতে অন্তৰ্ভুক্তিৰ এই যাত্ৰাত যোগদান কৰি মই আনন্দিত। প্ৰতিজন বিশেষ অলিম্পিক খেলুৱৈয়ে প্ৰতিটো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈ তেওঁলোকৰ ক্ৰীড়া সাফল্যৰ জৰিয়তে মানৱ মনোভাৱক পুনৰ সংজ্ঞায়িত কৰক। মই তেওঁলোকৰ সকলোকে তেওঁলোকৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰচেষ্টা কৰিবলৈ আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্য প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ শুভেচ্ছা জনাইছো। যিয়ে নিজেই বিশ্বলৈ এক শক্তিশালী বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিব যে তেওঁলোক মূলসুঁতিলৈ আহিবলৈ যোগ্য। মই বিশেষ অলিম্পিক ভাৰত পৰিয়ালত যোগদান কৰাৰ সৌভাগ্য অনুভৱ কৰিছো। আৰু এই মঞ্চখন আৰু ডাঙৰ কৰি তুলিবলৈ আৰু সমগ্ৰ দেশৰ মানুহৰ সৈতে প্ৰতিধ্বনিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছো। মই বিশেষ অলিম্পিক ভাৰতক সমৰ্থন কৰো। মই এই বিপ্লৱক সমৰ্থন কৰো।”

তেওঁ লগতে কয়, “বিশ্ব বিশেষ অলিম্পিকৰ শীতকালীন ক্ৰীড়াৰ বাবে ৰাছিয়াত আমাৰ দলৰ সৈতে থকাৰ সুযোগ পাই মই গৌৰৱান্বিত অনুভৱ কৰিছো। আমি একেলগে আমাৰ খেলুৱৈসকলক তেওঁলোকৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদান কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিম আৰু তেওঁলোকক ইমান উৎসাহেৰে উৎসাহিত কৰিম যে সমৰ্থনৰ গৰ্জন ভাৰতলৈয়ো আহিব।”
উল্লেখ্য যে চনুৱে কভিড-১৯ ৰ প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় ঢৌৰ সময়ত তেওঁৰ সামাজিক কামৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছিল। তেওঁ প্ৰকৃততে শ শ শ্ৰমিকক তেওঁলোকৰ ঘৰত উপস্থিত কৰাইছিল। আনকি বহুতক চিকিৎসা সাহায্যও প্ৰদান কৰিছিল। তেওঁৰ মানৱীয় কাম আৰু মহৎ কামে তেওঁক অনুৰাগীসকলৰ মাজত এজন প্ৰকৃত নায়ক কৰি তুলিছিল। তেওঁৰ বহুতো সহকৰ্মী আৰু আনকি ৰাজনীতিবিদসকলেও তেওঁৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমক প্ৰশংসা কৰিছিল।