শিশুৰ সমৰ কলা কালাৰিপায়াট্টু অনুশীলনৰ দৃশ্য ভাইৰেল সামাজিক মাধ্যমত

শিশুৰ সমৰ কলা কালাৰিপায়াট্টু অনুশীলনৰ দৃশ্য ভাইৰেল সামাজিক মাধ্যমত

August 27, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। উদ্যোগপতি আনন্দ মহিন্দ্ৰাই দক্ষিণ ভাৰতৰ এক আত্মৰক্ষা মূলক কাৰ্যকলাপ কালাৰিপায়াট্টু অনুশীলন কৰা এজন লৰাৰ ভিডিঅ’ৰ দ্বাৰা যথেষ্ট প্ৰভাৱিত হয়। যাৰ বাবে তেওঁ সেই ক্লিপটো টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰে।

উদ্যোগপতিজনে কেপচনত লিখে, “সতৰ্কবাণী: এই যুৱতীগৰাকীৰ পথত নাযাব!”

অৱশ্যে, তেওঁৰ প’ষ্টৰ কেপচনত মহিন্দ্ৰাই এটা ভুল কৰিছিল কিয়নো তেওঁ শিশুটিক ভুলকৈ চিনাক্ত কৰিছিল। তেওঁ ভাবিছিল যে ভিডিঅ’টোত থকা শিশুটি এজনী ছোৱালী। এই দৃশ্য সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। সামাজিক মাধ্যমৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ভিডিঅ’টো চাই ভাল পায় আৰু শিশুটিক প্ৰশংসা কৰে।

শিশুটি হৈছে কেৰালাৰ একাভিৰা কালাৰিপায়াট্টু একাডেমীৰ ছাত্ৰী নীলাকন্দন নায়াৰ। নীলাকন্দনেও আনন্দ মহিন্দ্ৰাৰ প’ষ্টৰ সঁহাৰি দিছিল আৰু তেওঁৰ ত্ৰুটি সংশোধন কৰি কৈছিল, “মই ছোৱালী নহয়। মই এজন ১০ বছৰীয়া লৰাহে।”

উল্লেখ্য যে এক প্ৰাচীন সমৰ কলা কালাৰিপায়াট্টুৰ উৎপত্তি আধুনিক কেৰালাত হৈছিল। কালাৰী নামেৰেও জনাজাত কলাৰিপায়াট্টু প্ৰাচীন যুদ্ধক্ষেত্ৰৰ বাবে ভাৰতৰ অনন্য অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰৰ সৈতে ইয়াক নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। যেনে খঞ্জৰ, লাঠি আৰু তৰোৱাল।

ভিডিঅ’টোত নীলাকন্দন নায়াৰে এডাল দীঘল লাঠি ব্যৱহাৰ কৰি অনায়াসে কলাৰিপায়াট্টু অনুশীলন কৰিছিল।

সমৰ কলাৰ সন্দৰ্ভত আনন্দ মহিন্দ্ৰাই কয়, “আমাৰ ক্ৰীড়াৰ অগ্ৰাধিকাৰৰ ক্ষেত্ৰত কলাৰিপায়াট্টুক যথেষ্ট অধিক প্ৰচাৰ আৰু জনপ্ৰিয়তা প্ৰদান কৰা প্ৰয়োজন। ই পৃথিৱীৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে আৰু কৰিব।”