অৱসৰৰ ৬ মাহ পূৰ্বে শ্বহীদ হ’ল সেনাৰ চুবেদাৰ, আহত হৈও গুলীয়াই নিহত কৰিছিল সন্ত্ৰাসবাদীক

অৱসৰৰ ৬ মাহ পূৰ্বে শ্বহীদ হ’ল সেনাৰ চুবেদাৰ, আহত হৈও গুলীয়াই নিহত কৰিছিল সন্ত্ৰাসবাদীক

August 20, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। জম্মু-কাশ্মীৰৰ ৰাজৰীত সেনা আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষ। সন্ত্ৰাসবাদীৰে সংঘৰ্ষৰ সময়ত উত্তৰাখণ্ডৰ এজন বীৰ জোৱান শ্বহীদ হয়। ইয়াৰোপৰি আন এজন জোৱান আহত হয়। তাৰ বিপৰীতে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এটা সন্ত্ৰাসবাদীক হত্যা কৰাত সফল হয়।

খবৰ অনুসৰি, সন্ত্ৰাসবাদীৰ উপস্থিতিৰ তথ্য লাভ কৰি বুধবাৰে সেনাই সমগ্ৰ অঞ্চলটোত এক অনুসন্ধান অভিযান আৰম্ভ কৰিছিল।

জম্মু-কাশ্মীৰ আৰক্ষীৰ সেনাৰ বিশেষ অভিযানকাৰী গোট আৰু চিআৰপিএফৰ এটা যুটীয়া দলে বৃহস্পতিবাৰে পুনৰ পুৱা প্ৰায় ৯ বজাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ অভিযানত এটা ঠেক ৰাস্তাৰ মাজেৰে পাৰ হৈ গৈ আছিল।

সেই সময়তে উগ্ৰপন্থীয়ে অভিযানকাৰী দলটোক লক্ষ্য কৰি আক্ৰমণ কৰিছিল। যাৰ ফলত উত্তৰাখণ্ডৰ চুবেদাৰ ৰাম সিং (৪৬) আৰু আন এজন জোৱান আহত হৈছিল।

দুয়োজন আহতক ততাতৈয়াকৈ সেনা স্বাস্থ্য উপ কেন্দ্ৰলৈ লৈ যোৱা হৈছিল যদিও চুবেদাৰৰ মৃত্যু হয়।

আনহাতে আঘাতপ্ৰাপ্ত সেনা জোৱানজনক উধমপুৰৰ কমাণ্ড হস্পিটেললৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

ইয়াৰ পিছতেই ঘটনাস্থলীলৈ অধিক সেনা আৰু আৰক্ষী কৰ্মী প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। শ্বহীদ চুবেদাৰ ৰাম সিং উত্তৰাখণ্ডৰ পাউৰী গড়ৱালৰ চালানা গাঁৱৰ বাসিন্দা।

সামৰিক মুখপাত্ৰ কৰ্ণেল দেৱেন্দ্ৰ আনন্দে কয় যে চুবেদাৰ ৰামে আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ পিছতো প্ৰতিশোধ লৈছিল। য’ত তেওঁৰ আক্ৰমণত এটা সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হয়।

পাউৰীৰ মহকুমা বিষয়া এছ এছ ৰাণাই কয় যে ১৬ নং গড়ৱাল ৰাইফলছৰ চুবেদাৰ ৰাম সিং ভাণ্ডাৰীয়ে ২০২২ ৰ ফেব্ৰুৱাৰীত অৱসৰ লোৱাৰ কথা আছিল। শ্বহীদৰ পৰিয়ালটো মিৰাটত বাস কৰে।

উল্লেখ্য যে শ্বহীদ জোৱান জনৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰে উত্তৰাখণ্ডৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পুষ্কৰ সিং ধামীয়ে।