গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় জন্তু হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ দাবী বাবা ৰামদেৱৰ!

গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় জন্তু হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ দাবী বাবা ৰামদেৱৰ!

November 1, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। পতঞ্জলি যোগ পীঠৰ প্ৰতিষ্ঠাপক বাবা ৰামদেৱে দেওবাৰে গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় জন্তু হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ দাবী পুনৰ দোহাৰে।

তিৰুমালা তিৰুপতি দেৱস্থানমে আয়োজন কৰা দুদিনীয়া গো মহাসন্মিলনৰ সামৰণি অনুষ্ঠানত ভাষণ দি ৰামদেৱে কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় পশু হিচাপে ঘোষণা কৰা আইন অনা উচিত।

ৰামদেৱে কয় যে পতঞ্জলি পীঠ সদায় ‘গো সংৰক্ষণ’ অভিযানৰ শীৰ্ষত আছিল।

যোগ গুৰু বাবা ৰামদেৱ প্ৰায়ে তেওঁৰ পেট্ৰ’ল আৰু ক’লা ধন বিবৃতিৰ বাবে মানুহৰ লক্ষ্য হৈ আহিছে।

ৰামদেৱে কোনো এক বিষয়ত বিবৃতি দিয়াৰ লগে লগে সামাজিক মাধ্যমৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁক পেট্ৰ’লৰ ওপৰত তেওঁৰ বক্তব্যৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে।

বৰ্তমান তেওঁ গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় জন্তু হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ দাবীতো একে ধৰণৰ ঘটনা দেখা গৈছে।

ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আকৌ এবাৰ টুইটাৰৰ জৰিয়তে যোগ গুৰুক পেট্ৰ’ল আৰু ক’লা ধনৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে। ৰবিকান্ত নামৰ এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কয়, “এইটো এটা ডাঙৰ সমস্যা আৰু ডাঙৰ খবৰ। বাবাই ইন্ধনৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিবলৈ কবলৈ সাহস নকৰে, কিন্তু গৰুক ৰাষ্ট্ৰীয় জন্তু হিচাপে বিচাৰে।”

বাবা ৰামদেৱৰ ৯ বছৰ পুৰণি এটা টুইট শ্বেয়াৰ কৰি কংগ্ৰেছে কয় যে, ইয়াত ডিলিট কৰি কলৈ গুচি গৈছে, ক’লা ধন আৰু সস্তীয়া পেট্ৰ’লৰ কথা!

উল্লেখ্য যে কংগ্ৰেছ চৰকাৰৰ সময়ত বাবা ৰামদেৱে কৈছিল যে যদি ক’লা ধন ঘূৰি আহে, পেট্ৰল প্ৰতি লিটাৰত ৩০ টকাত পাব।

বৰ্তমান যেতিয়া তেলৰ মূল্য নিৰন্তৰ বাঢ়ি আছে, মানুহে যোগ গুৰুক তেওঁৰ বক্তব্যৰ কথা মনত পেলাই দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে।

ৰামদেৱে তেতিয়া তেওঁৰ বক্তব্যৰ পৰা ইউ-টাৰ্ণ লৈছিল আৰু অৰ্থনৈতিক প্ৰত্যাহ্বানৰ নামত চৰকাৰক ৰক্ষা কৰিছিল।

কেৱল সেয়াই নহয়, কেইদিনমান পূৰ্বে বাবা ৰামদেৱে পেট্ৰ’ল আৰু ক’লা ধন সন্দৰ্ভত কৰা এটা টুইটো ডিলিট কৰিছিল।