চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

September 5, 2021 0 By NEWS DESK

মেষ ৰাশি- কিছু সময়ৰ পৰা বাধাপ্ৰাপ্ত হোৱা কামবোৰ এই সপ্তাহত অতি সহজ উপায়েৰে সমাধান হ’ব। আপুনি নিকট আত্মীয়ৰ সৈতে মনোৰঞ্জন কাৰ্যসূচী সৃষ্টি কৰিব। ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতি প্ৰৱণতাও বৃদ্ধি পাব। সময় আপোনাৰ পক্ষত আছে। গতিকে ইয়াক সদব্যৱহাৰ কৰক। কিন্তু মনত ৰাখিব যে যিকোনো কাম কৰাৰ আগতে ভাল আৰু বেয়া দিশবোৰ বিবেচনা কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

সন্তানৰ সমস্যাবোৰ শান্তিপূৰ্ণভাৱে সমাধান কৰিব। ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ ভাল হৈ থাকিব। কিছুমান ভাল অৰ্ডাৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সম্পত্তিৰ চুক্তি কৰোতে বুদ্ধিমত্তাৰে কাম কৰক। লাভৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিবলৈ ভাল যোগ আছে। গতিকে সময়ৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰক।

স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজৰ সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকিব। কিন্তু এই সময়ত পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বাকী স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

বৃষ ৰাশি- ঘৰত বিশেষ অতিথিৰ আগমনে আপোনাক ব্যস্ত ৰাখিব। আপুনি আপোনাৰ দৈনন্দিন ব্যস্ত ৰুটিনৰ মাজতে কিছুমান আমোদ-প্ৰমোদ কৰিব। সন্তানৰ পৰা কিছু ভাল খবৰো আহিব। কিছুমান মানুহে আপোনাক আৱেগিকভাৱে দুৰ্বল কৰি তুলিবলৈ উৰাবাতৰি বিয়পাব। এনে লোকসকলৰ পৰা সাৱধান হোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ত এটা প্ৰতিযোগিতা থাকিব। কিন্তু সপ্তাহৰ মাজভাগত সকলো কাম হঠাতে স্থবিৰ হ’ব পাৰে। উদ্যোগৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ লাভজনক লেনদেন থাকিব পাৰে।

কাৰ্যালয়ত কাগজৰ কাম কৰোঁতে অতি সাৱধান হ’ব। পাৰিবাৰিক সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক ওচৰ চাপিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

মিথুন- আপুনি কিছু সময়ৰ পৰা চেষ্টা কৰি থকা কামৰ বাবে আপুনি সঠিক সম্পৰ্ক পাব। আলোচনাৰ জৰিয়তে আপুনি বহুতো সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি পাব। এজন দৰিদ্ৰ বন্ধুক সহায় কৰিলে আপোনাক আধ্যাত্মিক সুখ দিব। ঘৰত অতিথিৰ চলাচলো হ’ব। কাৰোবাৰ বাবে সৰু কিবা এটা বিষয়ত বিতৰ্ক হ’ব পাৰে।

অৱশ্যে আপোনাৰ বিৰোধীসকলে বিচাৰিলেও আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব নোৱাৰিব। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপুনি কিছুমান অপ্ৰীতিকৰ বাতৰি পাব পাৰে। যি কৰা কামত বাধা দিব। ব্যৱসায়ত অসুবিধা হ’ব। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ সামৰ্থ্যৰ দ্বাৰা আপোনাৰ কাম উলিয়াব। কিছুমান ডাঙৰ আৰু দৃঢ় সিদ্ধান্ত ল’ব।

অৰ্থনৈতিক দিশটো আগৰ তুলনাত অধিক দক্ষ আৰু শক্তিশালী স্থিতিত থাকিব। কিন্তু কাৰোবাৰ সৈতে পাৰ্থক্য বা ভুল বুজাবুজি থাকিব পাৰে। পাৰিবাৰিক সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব। সন্তানৰ কেৰিয়াৰ আৰু বিবাহৰ বিষয়ে ঘৰত আলোচনা হ’ব। নিকট আত্মীয়ৰ সৈতে এক গেট-টুগেদাৰ প্ৰ’গ্ৰাম হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্য উন্নত হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- আপোনাৰ আচৰণগত দক্ষতা আৰু সামৰ্থ্যই আপোনাক উন্নতি কৰাত সহায় কৰিব। আৰু আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ উৎসবোৰ সঠিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আৰু আপুনি আনৰ অসুবিধাবোৰো দূৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সম্পূৰ্ণ শক্তিৰে কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ মনোভাৱ থাকিব। আপুনি অপব্যয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰা প্ৰয়োজন।

নেতিবাচক প্ৰৱণতা থকা কোনোবাই আপোনাৰ বাবে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। অনুগ্ৰহ কৰি ধনৰ ক্ষেত্ৰত কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিব।ব্যৱসায়ৰ দিশত এক ইতিবাচক যাত্ৰা হ’ব। যিটো অৰ্থনৈতিকভাৱে লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বাণিজ্যিক সম্পৰ্ক অধিক শক্তিশালী হ’ব। আপোনাৰ কাম পৰিকল্পনা কৰক আৰু সম্পূৰ্ণ কৰক।

চাকৰিত সৰু-সুৰা সমস্যা থাকিব। আপোনাৰ সহকৰ্মীয়ে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে কিছু উৰাবাতৰি বিয়পাব পাৰে। পৰিয়াল আৰু ব্যৱসায়ৰ মাজত এক ভাল সম্পৰ্ক থাকিব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ মনোৰম আৰু সুশৃংখল হ’ব। ঋতুগত ৰোগবোৰ এই সময়ত বিৰক্তিকৰ হ’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহত আপুনি যিকোনো ত্ৰুটি সংশোধন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাৰ্যকলাপতো জড়িত থাকিব। এজন অতিথি ঘৰলৈ অহাৰ সম্ভাৱনা আছে। পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিয়ে সকলোৰে বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিব। যিকোনো নতুন কামৰ পৰিকল্পনাত সফলতা লাভ কৰিব।

সৰু কথাৰ ওপৰত চাপৰ প্ৰাধান্য পাব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ পৰা তিক্ত কথা শুনিলে আপোনাৰ মন দুখিত হ’ব। এই সময়ত আনে কোৱা কথাবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়াৰ সলনি আপোনাৰ দক্ষতাত বিশ্বাস কৰক। ব্যৱসায় খণ্ডত আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধি হ’ব। এটা নতুন চাকৰিৰ পৰিকল্পনা কৰিব। তাত সফলতাও থাকিব। যিকোনো ধৰণৰ ঋণ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। চাকৰিয়াল সকল কামৰ চাপত থাকিব। বিষয়া শ্ৰেণীটো বিচলিত হ’ব পাৰে।

ঘৰত শান্তি আৰু সম্প্ৰীতিৰ পৰিৱেশ থাকিব। প্ৰেম বা ৰোমাঞ্চ কাৰোবাৰ সৈতে আৰম্ভ হ’ব পাৰে আৰু ডেটিংত যোৱাৰ সুযোগো থাকিব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। মূল্যহীন কথাত চাপ লোৱা পৰিহাৰ কৰিব। বাজে কথাৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়াৰ সলনি আপোনাৰ কামত ব্যস্ত থকা ভাল।

কন্যা ৰাশি- এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবেই এক মহান সপ্তাহ হ’ব। আপুনি নিজৰ ভিতৰত ইতিবাচক শক্তি অনুভৱ কৰিব। লক্ষ্যৰ বাবে চেষ্টা কৰিলে আপোনাক সফল কৰিব। এই সময়ত এজন আত্মীয়ৰ সৈতে চলি থকা বিবাদ সমাপ্ত হ’ব আৰু সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। আত্ম-বিশ্লেষণ আৰু আত্মনিৰীক্ষণে আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব উন্নত কৰিব। কিন্তু আপুনি অধিক বিশ্বাস কৰা ব্যক্তিজন বিচলিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কোনো দস্তাবেজত স্বাক্ষৰ কৰাৰ আগতে আপুনি কাগজবোৰ ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিব। উদ্যোগ ক্ৰয় স্থগিত ৰখাটো উচিত। এই সময়ত অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপত ব্যস্ততা থাকিব। আপুনি উচ্চ কৰ্তৃপক্ষ আৰু ৰাজনৈতিক লোকসকলৰ সৈতে সমন্বয় কৰি আপোনাৰ কাম সম্পন্ন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপুনি ব্যৱসায়ৰ বাবে ঋণ ল’ব লগীয়া হ’ব পাৰে।

পৰিয়ালত এক প্ৰকাৰৰ বিভেদ আছে। সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক বা ভাতৃসকলৰ সৈতে শান্তিপূৰ্ণভাৱে বিবাদ শ্বেয়াৰ কৰক। দীঘলীয়া সময়ৰ পিছত আপুনি এজন ঘনিষ্ঠ বন্ধুক লগ পাই সুখী হ’ব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

তুলা ৰাশি- এটা অনুষ্ঠানত নিকট আত্মীয়সকলৰ সৈতে সংযোগ হ’ব। পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিয়ে সুখ কঢ়িয়াই আনিব। উদ্যোগ সম্বন্ধীয় বিষয়ত ইতিবাচক আলোচনা হ’ব। যিসকলে কিছু সময়ৰ পৰা কাম আৰম্ভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই তেওঁলোকৰ বাবে ই এটা ভাল সময়। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে কিছু চাপ থাকিব পাৰে।

আকস্মিক সমস্যাই পথ প্ৰশস্ত নকৰিব। বজাৰ কৰোঁতে আপোনাৰ বাজেটৰ গুৰুত্ব লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব। এই সপ্তাহত কৰ্মস্থানৰত এক সোণালী সুযোগ আহিব। সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। বিত্তীয় বিষয়বোৰ শক্তিশালী কৰাৰ বাবে ভাল। অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলৰ সৈতে সম্পৰ্ক নষ্ট নকৰিব। কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশো ইতিবাচক হ’ব।

ঘৰৰ পৰিৱেশ মনোৰম হ’ব। মনোৰঞ্জন আৰু সামাজিক কাৰ্যকলাপতো ভাল সময় অতিবাহিত হ’ব। প্ৰেমিক/প্ৰেমিকাই ডেটিং কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। বতৰৰ বাবে কিছুমান স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- আপুনি এক নিৰ্দিষ্ট সময়ত আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ কঠোৰ চেষ্টা কৰিব। আৰু আপোনাৰ পাৰিবাৰিক দায়বদ্ধতাও ভালদৰে পালন কৰিব। বিনিয়োগ সম্পৰ্কীয় কামত প্ৰত্যাশিত লাভত সুখ থাকিব। ঘৰত এজন সদস্যৰ বিবাহ আলোচনা আৰু প্ৰস্তুতিৰ ওপৰত তীব্ৰ গুৰুত্ব দিয়া হ’ব। কেতিয়াবা আপুনি আত্মবিশ্বাস হেৰুওৱা যেন অনুভৱ কৰিব।

এই সময়ত আপোনাৰ মনোবল বজাই ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা একেবাৰে কমি আহিবলৈ নিদিব। দায়িত্বৰ বোজা বাঢ়িব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ নিজৰ বুজাবুজিৰে সমাধান বিচাৰি পাব। আপুনি ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব। সকলোৱে আপোনাৰ সৈতে সুখী হ’ব আৰু আপুনি আগবাঢ়ি যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

অংশীদাৰী ব্যৱসায়ত স্বচ্ছতা থাকিলে আপোনাক সফল কৰি তুলিব। কিন্তু তাত প্ৰতিযোগিতাৰ আধিক্য থাকিব। পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ মনোৰম হৈ থাকিব। এটা মনোৰঞ্জন কাৰ্যসূচীয়ো প্ৰস্তুত হ’ব পাৰে। অত্যাধিক কামে আপোনাৰ স্বাস্থ্যকো প্ৰভাৱিত কৰিব। মানসিক আৰু শাৰীৰিক ক্লান্তিক প্ৰাধান্য পাব।

ধনু ৰাশি- ধৰ্মীয় প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ সৈতে সংযোগ আৰু সহযোগিতাই আপোনাক আধ্যাত্মিক সুখ প্ৰদান কৰিব। সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি পাব। যুৱকসকলে তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি সঠিক ফলাফল লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আপুনি সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে তেন্তে এই সপ্তাহটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ।

এজন নিকট আত্মীয়ৰ সৈতে বিভেদৰ পৰিস্থিতি আছে। অলপ সাৱধানতাই সম্পৰ্কৰ অৱনতি প্ৰতিহত কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত নতুন কাৰ্যকৰী সম্পৰ্ক সৃষ্টি হ’ব। বৰ্তমান অধিক সংখ্যক বাণিজ্য সম্পৰ্কীয় প্ৰচাৰ ৰখাৰ প্ৰয়োজন আছে। বিপণন কাৰ্যকলাপত অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব। সঠিক অৰ্ডাৰ লাভ কৰিব।

বৰ্তমানৰ পৰিস্থিতি সম্পূৰ্ণৰূপে আপোনাৰ পক্ষত আছে। পৰিয়ালৰ সৈতে মনোৰঞ্জনৰ সময় অতিবাহিত হ’ব। আৰু সম্পৰ্কত অধিক ঘনিষ্ঠতা থাকিব। কিছু সময়ৰ পৰা চলি থকা স্বাস্থ্য সমস্যাবোৰৰ পৰা সকাহ পাব। আৰু আপুনি উদ্যমী অনুভৱ কৰিব।

মকৰ ৰাশি- বিদেশলৈ যাব বিচৰা লোকসকলৰ বাধা আঁতৰ হ’ব। সেয়েহে সঠিক প্ৰচেষ্টা কৰিব। এজন নিৰ্দিষ্ট ব্যক্তিৰ সৈতে বাৰ্তালাপ বৃদ্ধি হ’ব। আৰু জীৱনটো স্থবিৰ হৈ পৰিব। পৰিয়ালৰ সৈতে ধৰ্মীয় ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী হ’ব পাৰে। আপুনি যিবোৰ কামৰ বাবে চিন্তা কৰি আছিল সেইয়া কোনো বাধা অবিহনে সম্পূৰ্ণ হ’ব। পৈতৃক সম্পত্তিক লৈ ভাতৃসকলৰ সৈতে মতভেদ হ’ব পাৰে। মনত বিভিন্ন ধৰণৰ সন্দেহ থাকিব।

সকলো সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰা প্ৰয়োজন। ভুল মানুহে আপোনাৰ বাবে সমস্যা সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। ব্যৱসায়ত কঠোৰ প্ৰতিযোগিতা হ’ব। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। কেৱল আপোনাৰ ভিতৰত কোনো বিভ্ৰান্তি উদ্ভৱ হ’বলৈ নিদিব।

কৰ সম্পৰ্কীয় বিষয়বোৰ চিন্তা কৰিব। এই সময়ত শ্বেয়াৰ বজাৰ আদি কাৰ্যকলাপত আগ্ৰহ হোৱাটো ক্ষতিকাৰক হ’ব। পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ আনন্দদায়ক হ’ব আৰু স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজৰ আৱেগিক সম্পৰ্ক বৃদ্ধি পাব।

কুম্ভ ৰাশি- আপোনাৰ পৰিকল্পনা সম্পাদন কৰাৰ বাবে সঠিক সময় চলি আছে। আপুনি জীৱনৰ প্ৰতিটো পথত আপোনাৰ দায়িত্ব পালন কৰিব। আপোনাৰ কাম আকৰ্ষণীয় হ’ব। পঢ়াত আপোনাৰ ভাল সময় থাকিব। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্য উন্নত হোৱাৰ ফলত সকাহ পাব। কিন্তু অলপ সাৱধান হ’ব।

কেৱল আপোনাৰ ওচৰৰ লোকসকলেহে আপোনাক বিশ্বাসঘাতকতা কৰিব। কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ উদ্বেগ আৰু সমস্যা থাকিব। নতুন বিনিয়োগ এতিয়া স্থগিত ৰাখক। সকলোকে বিশ্বাস কৰাটো আপোনাৰ বাবে দোষ হ’ব। যিকোনো সিদ্ধান্ত বুদ্ধিমত্তাৰে লওক। খৰখেদাকৈ ললে ভুল হ’ব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত সকলো বাধাৰ মাজত আপুনি অতি দৃঢ়তাৰে আপোনাৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

আপুনি কামৰ অৱনতি হোৱা পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণলৈ আনিব পাৰিব। এজন নিৰ্দিষ্ট ব্যক্তিক লগ পোৱাটোৱে আপোনাক ভৱিষ্যতে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ লাভালাভ প্ৰদান কৰিব পাৰে। অত্যাধিক ব্যস্ততাৰ বাবে ঘৰ তথা পৰিয়ালৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিব নোৱাৰিব। তথাপিও পৰিয়ালৰ সৈতে সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হৈ থাকিব। আনকি প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব।

মীন ৰাশি- সময় অনুকূল। ধাৰ দিয়া টকা ঘূৰাই পাব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণ কৰিবলৈ মনোৰঞ্জন কাৰ্যসূচী প্ৰস্তুত হ’ব। আপোনাৰ প্ৰতিভা উন্নত হ’ব। আপুনি সন্তানৰ উন্নত ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছুমান লাভজনক সিদ্ধান্ত ল’ব। এই সময়ত যিকোনো লেনদেন স্থগিত ৰাখিব।

আনৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। অত্যাধিক অহংকাৰ আৰু জেদৰ ফলত মানহানিও হ’ব পাৰে। নতুন ব্যৱসায়িক লেনদেন লাভজনক হ’ব। ব্যৱসায় প্ৰণালী সঠিক হ’ব। বৰ্তমান আমদানি-ৰপ্তানি সম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপবোৰ অধিক লাভজনক পৰিস্থিতি হৈ পৰিছে।

এই কাৰ্যকলাপবোৰত বিনিয়োগ কৰাটো লাভজনক হ’ব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ মনোৰম হৈ থাকিব। ঘৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ মাজত সঠিক সমন্বয় বজাই ৰাখিব। সকলো সদস্যৰ মাজত সঠিক সমন্বয় বজাই ৰাখিব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব।