পোহনীয়া কুকুৰৰ প্ৰাণৰক্ষা কৰিবলৈ গৈ নৱম মহলাৰ পৰা তললৈ পৰিল সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী…

পোহনীয়া কুকুৰৰ প্ৰাণৰক্ষা কৰিবলৈ গৈ নৱম মহলাৰ পৰা তললৈ পৰিল সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী…

August 27, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। এক শোকাৱহ ঘটনা। ঘৰৰ মৰমৰ পোহনীয়া কুকুৰক বচাবলৈ গৈ নৱম মহলাৰ পৰা তললৈ পৰি মৃত্যু হ’ল এগৰাকী সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰীৰ।

এই ঘটনা বুধবাৰে সংঘটিত হয় দিল্লীৰ কবি নগৰৰ গড হোম চছাইটিত।

মৃত ছাত্ৰী গৰাকী গোবিন্দপুৰমৰ দিল্লী পাব্লিক স্কুলৰ ছাত্ৰী আছিল। তেওঁ পিতৃ-মাতৃৰ একমাত্ৰ কন্যা বুলি জানিব পৰা যায়।

খবৰ অনুসৰি ছোৱালীজনীয়ে দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত বাৰান্দাৰ গ্ৰীলত আৱদ্ধ হৈ থকা তেওঁৰ মৰমৰ কুকুৰটোক বচাবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল।

এই প্ৰচেষ্টাত তেওঁ কুকুৰৰ লগতে নিজৰ জীৱনো ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰিলে। দুৰ্ঘটনাত কুকুৰৰ লগতে তেওঁ নিজেও প্ৰাণ হেৰুৱায়। ইয়াৰ পিছতেই ছাত্ৰী গৰাকীৰ পৰিয়ালত এক শোকাকুল পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হয়।

ছাত্ৰী গৰাকীক জ্যোৎস্না বুলি জানিব পৰা যায়। তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃ ক্ৰমে ললিত মোহন শৰ্মা আৰু কিৰণ শৰ্মা।

তেওঁলোক মূলতঃ উত্তৰাখণ্ডৰ কাশীপুৰৰ বাসিন্দা। পিতৃ ললিত এটা ঘৰুৱা সঁজুলি কোম্পানীৰ এজন মাৰ্কেটিং মেনেজাৰ।

ললিতে কয় যে দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত তেওঁ তেওঁৰ মিৰাট ৰোড কাৰ্যালয়ত আছিল। সেই সময়ত পত্নী কিৰণ ঘৰুৱা কামত ব্যস্ত আছিল। ইফালে, জ্যোৎস্নাই ডগি অৰ্থাৎ কুকুৰটোৰ সৈতে ঘৰত খেলি আছিল।

খেলত ডগী ভিতৰৰ পৰা দৌৰি গৈ বাৰান্দাৰ গ্ৰীলত লাগি ধৰিছিল। জ্যোৎস্নাই তাক বচাবলৈ চেষ্টা কৰি বিৰক্ত হৈ পৰিছিল। আৰু পিছত দুয়ো নৱম মহলাৰ পৰা তললৈ বাগৰি পৰিছিল।তেওঁলোক দুয়োৰে ঘটনাস্থলীতে মৃত্যু হৈছিল।