বিবাহৰ নামত বহু যুৱকক প্ৰৱঞ্চনা, আৰক্ষী জালত পৰিল ছদ্মবেশী ‘ড্ৰীম গাৰ্ল’!

বিবাহৰ নামত বহু যুৱকক প্ৰৱঞ্চনা, আৰক্ষী জালত পৰিল ছদ্মবেশী ‘ড্ৰীম গাৰ্ল’!

September 24, 2021 0 By NEWS DESK

নিউজ ডেস্ক। আয়ুষ্মান খুৰানাৰ ‘ড্ৰীম গাৰ্ল’ ছবিখন আপোনাৰ নিশ্চয় মনত আছে। য’ত তেওঁ ছোৱালীৰ ভাও ধৰি আনক ভুৱা দিছিল।

এইবাৰ বাস্তৱত তেনে ধৰণৰ এক ঘটনা সংঘটিত হৈছে। এনে এক ঘটনা সংঘটিত হৈছে ছত্তীশগড়ত।

জানিব পৰা মতে, ছত্তীশগড়ৰ এজন দুষ্ট ব্যক্তিয়ে যোৱা ৩ বছৰত দেশৰ বহুলোকক তেনে কাৰ্যৰে প্ৰতাৰণা কৰিছে।

বিবাহৰ বাবে প্ৰতাৰণা কৰা দুষ্ট ব্যক্তিজনে প্ৰথমে বাতৰি কাকতত বিজ্ঞাপন দিয়ে। যেতিয়া মানুহে প্ৰদত্ত নম্বৰত তেওঁলৈ ফোন কৰে, তেতিয়া তেওঁ ছোৱালীৰ কণ্ঠত কথা পাতে আৰু সেই লোকক ফান্দত পেলাবলৈ চেষ্টা কৰে। আৰু জালত পেলাই তেনে লোকৰ পৰা একাউণ্টলৈ টকা স্থানান্তৰ কৰিবলৈ দিয়ে।

সেই দুষ্ট লোকজনৰ তেনে এক কাৰ্যৰ বলি হৈছিল গুৰুগ্ৰামৰ এজন যুৱক। ইয়াৰ পিছতেই যুৱকজনে আৰক্ষীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত অভিযোগ দাখিল কৰিছিল।

raigarh-2-696x464

ইয়াৰ পিছতেই চলে আৰক্ষীৰ অভিযান। আৰু তাৰ পিছতেই লোকজনৰ জালিয়াতি পোহৰলৈ আহে।

অভিযানত আৰক্ষীয়ে বিলাসপুৰৰ পৰা ‘ড্ৰীম গাৰ্ল’ক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। আৰক্ষীৰ জেৰাত লোকজনে কয় যে তেওঁ ইউটিউব-ইণ্টাৰনেটৰ সহায়ত ছোৱালীৰ মাত শুনিবলৈ শিকিছিল।

বাতৰি অনুসৰি, গুৰুগ্ৰামৰ এজন যুৱকে ছত্তীশগড় আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ কৰিছিল যে ২০১৯ চনত তেওঁ বাতৰি কাকতত বিবাহৰ বাবে পাত্ৰ বিচাৰি এটা বিজ্ঞাপন দেখিছিল। যেতিয়া তেওঁ বিজ্ঞাপনত দিয়া ফোন নম্বৰত ফোন কৰিছিল, তেওঁ ভাৱনা নামৰ এগৰাকী যুৱতীৰ সৈতে কথা পাতিছিল।

ফোনত যুৱতী গৰাকীয়ে কৈছিল যে তেওঁ পছন্দৰ জীৱন সংগী প্ৰদান কৰিব। তাৰ বাবে তেওঁ পঞ্জীয়ন মাচুল দিব লাগিব বুলি কয়।

সেই অনুসৰি যুৱকজনে পঞ্জীয়ন মাচুল হিচাপে ২০০০ টকা জমা দিয়ে। মহিলা গৰাকীয়ে তেতিয়া কৰুণা দুবে নামৰ এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে তেওঁক সম্পৰ্ক কৰাই দিয়ে। যিগৰাকী এগৰাকী বিধৱা আছিল আৰু চাকৰিয়াল আছিল।

অভিযুক্তজনে তেতিয়া কৰুণা দুবেৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিছিল।

কৰুণা দুবেয়ে যুৱকজনক কৈছিল যে তেওঁৰ কোনো সন্তান নাই। তেওঁ প্ৰতিদিনে ফোন কৰিব আৰু সোনকালে বিয়া হ’ব। ইয়াৰ পিছতেই তেওঁ এটাৰ পিছত আনটো অজুহাতত যুৱকজনৰ পৰা টকা বিচাৰি থাকিল। তেনেদৰে যুৱকজনে তেওঁৰ একাউণ্টত তিনিবাৰকৈ ৪০,০০০ টকা জমা কৰিছিল।

এবাৰ মহিলাগৰাকীয়ে ভগ্নী আৰু ভতিজীৰ দুৰ্ঘটনা আৰু চিকিৎসাৰ নামত ৩ লাখ টকা বিচাৰিছিল। তেতিয়া যুৱকজনে ইমান টকা দিব পৰা কোনো ব্যৱস্থা নাই বুলি কোৱাত মহিলাগৰাকীয়ে মোবাইলটো বন্ধ কৰি দিয়ে আৰু কথা পতা বন্ধ কৰি দিয়ে।

যুৱক জনৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত আৰক্ষীয়ে তদন্ত চলায়। আৰক্ষীয়ে বেংক একাউণ্টৰ জৰিয়তে অভিযুক্তজনৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰিছিল আৰু জানিব পাৰিছিল যে কোনোবা জিতু মহানন্দৰ নামত সেই বেংক একাউণ্ট আছিল।

তেওঁ মূলতঃ উৰিষ্যাৰ বালাংগীৰ আৰু বিলাসপুৰৰ তেলিপাৰাত বাস কৰে। অভিযুক্তজনক আৰক্ষীয়ে গোপন সূত্ৰৰ ভিত্তিত পিছত গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

আৰক্ষীয়ে তেওঁক বুধবাৰে ৰায়গড়লৈ লৈ যায়। আৰক্ষীৰ জেৰাত গম পোৱা যায় যে অভিযুক্তজনে পূৰ্বতে ৰায়গড়ত বিবাহৰ বিজ্ঞাপন দি মানুহক প্ৰতাৰণা কৰিছিল।

তাৰ পিছত তেওঁ বিলাসপুৰলৈ গৈছিল আৰু তাত একে ধৰণৰ প্ৰৱঞ্চনাৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল। এইবাৰ তেওঁ পুনৰ ছোৱালী হৈ পৰিছিল আৰু ছোৱালীৰ দৰে একে মাতত কথা কোৱাৰ ধৰণ গ্ৰহণ কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল যে বহুত অনুশীলন কৰাৰ পিছত তেওঁ ছোৱালীৰ মাত মাতিবলৈ শিকিছিল। তেওঁ ইউটিউবৰ সহায়ত এনে মাত মাতিবলৈ শিকিছিল।

জেৰাত অভিযুক্ত জিতুৱে আৰক্ষীক কয় যে লকডাউনৰ পিছৰে পৰা তেওঁৰ কাৰ্যালয় দীৰ্ঘদিন ধৰি বন্ধ আছিল।

ইয়াৰ বাবে তেওঁ বিলাসপুৰলৈ গৈছিল। ৰায়গড়ত থাকোতে তেওঁ গুৰুগ্ৰামৰ যুৱকসকলক বিবাহৰ নামত প্ৰৱঞ্চনা কৰিছিল আৰু তেওঁৰ একাউণ্টত টকা অৰ্ডাৰ কৰিছিল।

তেওঁ বিবাহৰ বাবে যোগাযোগ কৰা যুৱক সকলক অচিনাক্ত মহিলা আৰু ছোৱালীৰ আলোকচিত্ৰ দেখুৱাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ নিজে ভৱানা, কৰুণা দুবে, চিমৰণ সিং আৰু কেতিয়াবা গোপী শৰ্মাৰ ছদ্ম নাম লৈ মহিলাৰ কণ্ঠত কথা পাতিছিল।