সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৩-২৯ আগষ্টলৈকে জানক আপোনাৰ ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ২৩-২৯ আগষ্টলৈকে জানক আপোনাৰ ৰাশিফল

August 23, 2021 0 By NEWS DESK

মেষ ৰাশি: বৰ্তমান সময়ে আপোনাৰ বাবে কিছুমান সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ পৰিস্থিতি সৃষ্টি কৰিছে। আপুনি কেৱল আঁচনিবোৰ সঠিকভাৱে ৰূপায়ণ কৰিব লাগিব। ঘৰৰ তত্বাৱধান বা পৰিৱৰ্তনৰ পৰিকল্পনাও কৰিব পাৰে। পাব লগা ধন লাভ কৰিব। অৱশ্যে কেতিয়াবা আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনৰ প্ৰৱণতাই আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ আচৰণ গম্ভীৰ কৰি ৰাখিব। পৰিয়ালৰ জ্যেষ্ঠ আৰু বৃদ্ধ সদস্যৰ নিৰ্দেশনা আৰু পৰামৰ্শ অনুসৰণ কৰিব। ব্যৱসায়ী সকলে এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰকল্পত ধন বিনিয়োগ কৰিলে ভৱিষ্যতে যথেষ্ট লাভজনক হ’ব। বিপণন আৰু মিডিয়া সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত কিছুমান নতুন সাফল্য লাভ কৰিব।

চৰকাৰী সেৱা আগবঢ়োৱা লোকসকলেও চৰকাৰী ভ্ৰমণ লাভ কৰিব পাৰে। বিবাহ বহিৰ্ভূত প্ৰেমসম্পৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। আৰু আপোনাৰ মনোযোগ ঘৰৰ সুখৰ ওপৰত কেন্দ্ৰীভূত কৰিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

বৃষ ৰাশি: এই সপ্তাহত আপুনি দৈনন্দিন ৰুটিনৰ পৰা আঁতৰত আপোনাৰ আকৰ্ষণীয় কামত সময় অতিবাহিত কৰিব। আধ্যাত্মিক বিষয়ত আপোনাৰ বিশেষ আগ্ৰহ থাকিব। যদি পৈতৃক সম্পত্তিৰ বিষয়ে কিবা চলি আছে, তেন্তে ই কাৰোবাৰ মধ্যস্থতাৰ জৰিয়তে সমাধান হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

দিনটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ বেছিভাগ কাম শেষ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কিয়নো সপ্তাহৰ মাজভাগৰ পিছত গ্ৰহৰ স্থিতিয়ে কিছুমান বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ঘৰত অতিথিৰ আকস্মিক আগমনে ব্যয়ৰ পৰিস্থিতি বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। কিন্তু পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিয়ে সকলোৰে বাবে সুখ কঢ়িয়াই আনিব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই সময় সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ।

কামৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ সৈতে সংগতি ৰাখি সঠিক ফলাফলো প্ৰাপ্ত হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈ নিযুক্তি লাভ কৰিব পাৰে। চাকৰিত এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কৰ্তৃত্ব থকাৰ বাবে আনন্দদায়ক হ’ব।

প্ৰেম, ঘৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ মাজত ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিলে এক মনোৰম পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে ডেটিংত যোৱাৰ সুযোগ আছে। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

মিথুন ৰাশি: এই সপ্তাহত সম্পত্তি বা আন যিকোনো সমস্যাৰ বিষয়ে আত্মীয়ৰ সৈতে ভুল বুজাবুজি বা ভুল ধাৰণা হোৱাটো কাৰোবাৰ মধ্যস্থতাৰ জৰিয়তে সমাধান হ’ব।

পিতৃৰ দৰে কাৰোবাৰ মৰম আৰু আশীৰ্বাদ আপোনাৰ লগত থাকিব। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতিয়ো উন্নত হ’ব। কিন্তু কোনো কথা আলোচনা কৰোতে কোনেও যাতে আপত্তিজনক ভাষা ব্যৱহাৰ নকৰে, সেয়া নিশ্চিত কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই সময়ত আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস আৰু মনোবল শক্তিশালী কৰি ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

মূল্যহীন কাৰ্যকলাপত সময় অপচয় নকৰিব। ব্যৱসায়ত বিপণন আৰু অনলাইন কাৰ্যকলাপে উপযুক্ত সাফল্য আনিব। শ্বেয়াৰ বজাৰ, শ্বেয়াৰ আদিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত লোকসকল সাৱধান হোৱা উচিত। চাকৰিয়াল সকলৰ কম্পিউটাৰ সম্পৰ্কীয় কামত কিছুমান ভুল হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ কামত পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰামৰ্শ আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে এটা সুখী সাক্ষাৎ হ’ব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি: এই সপ্তাহত পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি আপোনাৰ প্ৰথম অগ্ৰাধিকাৰ হ’ব। কাম আৰু পৰিয়ালৰ মাজত উৎকৃষ্ট সমন্বয় থাকিব। পেছাদাৰী অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কিছু ভাল খবৰ পাব পাৰে। কিন্তু উপাৰ্জনৰ লগতে ব্যয়ৰ পৰিস্থিতি অব্যাহত থাকিব। এইটো ধৈৰ্য্যৰে কটোৱাৰ সময়।

গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত মোবাইল ফোন আদি একেবাৰে ব্যৱহাৰ নকৰিব। বৰ্তমান দুৰ্ঘটনাৰ সম্ভাৱনাও আছে। ব্যৱসায়িক যন্ত্ৰপাতি, কৰ্মচাৰী আদিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সৰু-সুৰা সমস্যা থাকিব। বৰ্তমান আপুনি কিছুমান কঠিন আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব।

অৱশ্যে, এজন অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ সহযোগিতাই আপোনাক আপোনাৰ কামত সম্পূৰ্ণৰূপে সহায় কৰিব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ মনোৰম হৈ থাকিব। আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ মাজত সঠিক সম্প্ৰীতি আৰু আৱেগিক সম্পৰ্ক বৰ্তি থাকিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

সিংহ ৰাশি: এই সপ্তাহত দৌৰাদৌৰি অব্যাহত থাকিব। কিন্তু সফলতাই আপোনাক সুখী কৰি ৰাখিব। অভিজ্ঞ লোকসকলৰ সৈতে কিছু সময় অতিবাহিত কৰিলে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাসো বৃদ্ধি হ’ব।

ঘৰত নিকট আত্মীয় বা বন্ধুবৰ্গৰ আগমনে উত্তেজনা আৰু সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিব। অৱশ্যে আপোনাৰ কেইজনমান বন্ধুৱেহে আপোনাক বিভ্ৰান্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। এই সময়ত কাৰো ওপৰত অত্যাধিক নিৰ্ভৰ নকৰাকৈ আপোনাৰ সিদ্ধান্তত বিশ্বাস ৰাখক।

ব্যৱসায়ৰ পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। কিন্তু অংশীদাৰিত্বৰ ব্যৱসায় এটা ডাঙৰ সফলতা হৈ পৰিব। কোনো প্ৰকল্পত ধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে পুনৰ চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন। ঘৰুৱা কাৰ্যকলাপত অংশীদাৰী হোৱাত আপোনাৰ সম্পৰ্ক অধিক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ কৰি তুলিব। আৰু ঘৰৰ পৰিৱেশো মনোৰম হৈ থাকিব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

কন্যা ৰাশি: এই সপ্তাহত ব্যক্তিগত কামত আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে দিন কটোৱাটোৱে নিজকে সতেজ আৰু অধিক উদ্যমী অনুভৱ কৰাব। আপোনাৰ ৰিস্ক লোৱাৰ প্ৰৱণতাই লাভজনক পৰিস্থিতি সৃষ্টি কৰিব।

সন্তানৰ সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু আনৰ কথালৈ আহি বিতৰ্ক আৰু কাজিয়াৰ দৰে পৰিস্থিতি উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। অত্যাধিক সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি নকৰাই ভাল। আপোনাৰ কামৰ অৰ্থ অনক বুজাই দিয়া ভাল। মনত নেতিবাচক চিন্তাও উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক স্থানৰ সকলো কাম এক প্ৰণালীবদ্ধ ভাৱে সম্পন্ন হ’ব।

উপাৰ্জনৰ উৎসও বৃদ্ধি পাব। অংশীদাৰী ব্যৱসায়ত স্বচ্ছতা অপৰিহাৰ্য। চাকৰি প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ কামৰ বিষয়ে অৱগত হ’ব লাগে। এই সময়ত প্ৰগতিৰ যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

তুলা ৰাশি: এই সপ্তাহত কাম আৰু পৰিয়ালৰ মাজত উৎকৃষ্ট সমন্বয় থাকিব। প্ৰগতি সম্পৰ্কীয় কিছুমান ভাল খবৰো লাভ কৰিব পাৰে। সামাজিক কামত আপোনাৰ অৱদানক প্ৰশংসা কৰা হ’ব। যুৱসকলে তেওঁলোকৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰিব।

আপোনাৰ ঘৰ বা বাহনৰ যত্নৰ কাৰ্যকলাপত অতিৰিক্ত ব্যয় হ’ব। কৰবাত মূলধন বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে এজন বিশেষজ্ঞ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব। মনটো এটা পাৰিবাৰিক বিকাৰৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত দক্ষতাৰ কিছু অভাৱ থাকিব পাৰে। অৱশ্যে, ই আপোনাৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতিৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে।

এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়া বা ৰাজনীতিবিদক লগ কৰিলে আপোনাৰ ভাগ্যৰ দুৱাৰ মুকলি হ’ব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কবোৰো বিয়া হোৱাৰ সুযোগ হৈ পৰিছে। হৃদৰোগ আৰু ডায়েবেটিচ ৰোগীসকলে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে অৱগত হোৱা উচিত।

বৃশ্চিক ৰাশি: এই সপ্তাহত ঘৰৰ তত্বাৱধান আৰু সুবিধাজনক সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ বাবে এক কাৰ্যসূচী থাকিব। আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে সময় কটোৱাৰ বাবে শক্তি আৰু প্ৰফুল্লতা অনুভৱ কৰিব। অৱশ্যে ভাতৃসকলৰ সৈতে এক প্ৰকাৰৰ বিতৰ্কৰ পৰিস্থিতি আছে। সেয়েহে আপোনাৰ প্ৰকৃতিত সংযম আৰু সহজতা বজাই ৰাখিব।

আনৰ কামত অত্যাধিক হস্তক্ষেপ নকৰিব। আৰু যিমান পাৰে যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত স্থগিত ৰাখিব। ব্যৱসায়ত নতুন কাম আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এই সময় অনুকূল নহয়। গতিকে বৰ্তমানৰ কামবোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। আপোনাৰ পৰিকল্পনাত অচিনাকি ব্যক্তি অন্তৰ্ভুক্ত নকৰিব।

কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ ইতিবাচক হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ মনোৰম হৈ থাকিব। আৰু সকলো সদস্যৰ মাজত আৱেগিক সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।

ধনু ৰাশি: এই সপ্তাহত কৰ্মক্ষেত্ৰত যথেষ্ট ব্যস্ততা থাকিব। কামবোৰত সফলতা লাভৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত ভাগৰক আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিবলৈ নিদিব। আপুনি অভিজ্ঞ লোকসকলৰ সৈতে এটা ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব আৰু আপুনি ভাল কিবা শিকিব পাৰিব।

এই সপ্তাহত পুৰণি কাজিয়া পুনৰ হ’ব পাৰে। সেয়েহে অতীতক বৰ্তমানত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিবলৈ নিদিয়াই ভাল। অলসতাৰ বাবে আপোনাৰ অধ্যয়নৰ সৈতে আপোচ নকৰিব। আদালতৰ গোচৰ সম্বন্ধীয় কোনো ব্যৱস্থা লোৱা উচিত নহয়। সম্পত্তিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ব্যৱসায়ত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ চুক্তি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বৰ্তমানৰ ব্যৱসায়টো আগুৱাই নিয়াৰ বাবে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ আঁচনি থাকিব। যিবোৰত আপুনি সফল হ’ব। কাৰ্যালয়ত আনে কোৱা কথাবোৰত জড়িত নোহোৱাকৈ আপোনাৰ কামত মনোযোগ দিব। প্ৰেম আৰু পত্নীৰ মাজৰ সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকিব।

আত্মীয়সকলৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ খবৰ লাভ কৰাৰ বাবে ঘৰত উদযাপনৰ পৰিৱেশ থাকিব। মূৰৰ বিষ আৰু ভাগৰ অব্যাহত থাকিব। নেতিবাচক চিন্তাবোৰে আপোনাক প্ৰাধান্য দিবলৈ নিদিব।

মকৰ ৰাশি: এই সময়ত সুবিধাবাদী হৈ সময়ৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা লওক। আপুনি আপোনাৰ জ্ঞানেৰে প্ৰতিটো সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। আপোনাৰ এটা সচেতন সিদ্ধান্ত ভৱিষ্যতে লাভজনক হ’ব। অৱশ্যে আপুনি সপোনৰ পৃথিৱীৰ পৰা ওলাই বাস্তৱৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।

কেতিয়াবা বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ সাফল্যৰ পৰা অত্যাধিক চিন্তা কৰিব পাৰে। উদ্যোগ সম্বন্ধীয় বিষয়ত বিবাদ বাঢ়ি আহিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। আপুনি কঠিন সমস্যা সমাধান কৰিবলৈয়ো সক্ষম হ’ব।

মনত ৰাখিব যে অংশীদাৰীত্ব সম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপত এক প্ৰকাৰৰ উত্তেজনা থাকিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক ওচৰ চাপি আহিব। কিন্তু কৰবাত আপুনি পাৰিবাৰিক জীৱনৰ সৈতে তাল মিলাবলৈ অসুবিধা পাব। দীৰ্ঘ সময়ৰ পৰা চলি থকা স্বাস্থ্য সমস্যাবোৰ উন্নত হ’ব। আৰু আপুনি স্বাস্থ্যৱান আৰু উদ্যমী অনুভৱ কৰিব।

কুম্ভ ৰাশি: এই সপ্তাহত ঘৰত কিছু ধৰ্মীয় কাম থাকিব আৰু এক সুখী পৰিৱেশে বিৰাজ কৰিব। পাৰিবাৰিক দায়িত্বৰ ক্ষেত্ৰতো আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। আপোনাৰ অতীতৰ নেতিবাচক কথাবোৰক বৰ্তমানত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিবলৈ নিদিব। পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত আপোনাৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ হিচাপে বিবেচিত হ’ব।

আপুনি কোনো ধন সম্পৰ্কীয় লেনদেন নকৰিব। এই সপ্তাহত ব্যৱসায়ত কোনো নতুন আঁচনি বা নতুন কাম নকৰিব। বৰ্তমানৰ কাৰ্যকলাপবোৰৰ যত্ন লোৱা প্ৰয়োজন। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। চাকৰি কৰা লোকসকলে তেওঁলোকৰ কাম ভালদৰে কৰিব।

বৈবাহিক সম্পৰ্ক সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। কিন্তু বাহিৰৰ লোকসকলক আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কাম বা কথাত হস্তক্ষেপ কৰিবলৈ নিদিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকিব। কিবা এটাৰ পৰা স্বাস্থ্যৰ পতন বা আঘাত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সাৱধানে গাড়ী চলোৱাটো ভাল হ’ব।

মীন ৰাশি: এই সপ্তাহত আপুনি কিছু সময়ৰ পৰা চলি থকা এক দ্বিধা সমাধান হোৱাত মানসিক শান্তি অনুভৱ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ কাম সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায়েৰে কৰিব পাৰিব। যদি কোনো চৰকাৰী কাম স্থগিত হৈ আছে, তেন্তে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে এইয়া উপযুক্ত সময়।

ধনৰ ক্ষেত্ৰত কাকো অত্যাধিক বিশ্বাস নকৰিব। ঘৰত অতিথিৰ আগমনে কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বন্ধ কৰিব পাৰে। নতুন ব্যৱসায়িক চুক্তি হ’ব পাৰে। কিন্তু কামৰ মানদণ্ড আৰু উন্নত কৰিব লাগিব। কম্পিউটাৰ আৰু মিডিয়া সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত সফলতাৰ নতুন সুযোগ আহিব পাৰে।

আপুনি কৰ্মস্থলীত বছ বা বিষয়াৰ অসন্তুষ্টিৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত শান্তি আৰু সুখ থাকিব। এজন পুৰণি বন্ধুক লগ পোৱাটোৱে মিঠা স্মৃতি ঘূৰাই আনিব। সামান্য অসুখৰ বাহিৰে বাকী স্বাস্থ্য ভালে থাকিব।